Vrasësi në sofër

Po hek Nana shaminë e ballit,
Me duré n’kry nisë me vajtu.
Ka thirrë vllau, vrasësin e djalit,
Midis sofrës ma ka pru.

Kush tradhëton vllanë dhe Kosovën,
Kjoftë mallku për njëmijë vjet.
Kush anmikut ja shtrinë dorën,
Hapt me duré vorrin e vet.

Ju pëlqen!

Nga Mark Deda

Ndoshta ju pëlqen!/MekuliPress/ Ndaje artikullin me familjen dhe miqtë tuaj. MekuliPress mbetet e pandikuar nga partitë politike! FOTO: No copyright infringement is intended.