Kryeministri Edi Rama që prej tërmetit tragjik të 26 nëntorit e ka kthyer në traditë që ditën ta nisë me një shprehje të shenjtë apo të mençur.

Mëngjesin e sotëm Rama ka përzgjedhur disa fjalë të shenjta nga enciklopedia judaiste që jep këshilla për marrëdhënien ndërnjerëzorë, të marrësh dhe të japësh.

“Kush jep s’duhet të kujtojë, kush merr s’duhet të harrojë”, janë fjalët e shenjta të Talmudit që kryeministri Rama ka shpërndarë në rrjetet sociale.

Lexo po ashtu:  Doni të blini veturë? Ja kategoritë e mjeteve që do lejohen të importohen
MekuliPress është në prag të mbylljes. Kemi shumë nevojë për mbështetjen tënde, i dashur lexues. NDIHMO sot median e pavarur dhe origjinalitetin e MekuliPress. Dhuro SOT, të paktën, edhe 1 Euro! Faleminderit!