Mik i shqiptarëve ishte edhe një japonez. Ai ishte gati ta jepte jetën për shqiptarët në luftën e Kosovës. Por, më nuk dihet për të, veçse po kujtohet nga bashkëluftëtarët e tij.

Kronikë e gazetares Iliri Pireva:

/www.mekuliPress.com/  – Shpërndaje dhe Pëlqeje gazetën MekuliPress

Lexo po ashtu:  Gjiganti botëror i naftës me humbje deri 200 miliardë dollarë, shkak konflikti SHBA-Iran
MekuliPress është në prag të mbylljes. Kemi shumë nevojë për mbështetjen tënde, i dashur lexues. NDIHMO sot median e pavarur dhe origjinalitetin e MekuliPress. Dhuro SOT, të paktën, edhe 1 Euro! Faleminderit!