Mik i shqiptarëve ishte edhe një japonez. Ai ishte gati ta jepte jetën për shqiptarët në luftën e Kosovës. Por, më nuk dihet për të, veçse po kujtohet nga bashkëluftëtarët e tij.

Kronikë e gazetares Iliri Pireva:

MekuliPress është në prag të mbylljes. MBËSHTETE SOT GAZETARINË E PAVARUR DHE ORIGJINALITETIN E MEKULIPRESS. Kemi shumë nevojë për mbështetjen tënde, i dashur lexues. NA NDIHMO sot, të paktën edhe me 1 Euro!