Mik i shqiptarëve ishte edhe një japonez. Ai ishte gati ta jepte jetën për shqiptarët në luftën e Kosovës. Por, më nuk dihet për të, veçse po kujtohet nga bashkëluftëtarët e tij.

Kronikë e gazetares Iliri Pireva:

Ndoshta ju pëlqen!/MekuliPress/ Nëse keni shijuar këtë artikull, ndajeni atë me familjen dhe miqtë tuaj! MekuliPress mbetet e pandikuar nga partitë politike!