Listës së këtij koalicioni i prinë kandidati për kryeministër Ramush Haradinaj, i pasuar nga vëllai i tij Daut Haradinaj.

Ajo që bie në sy është se asnjë kandidat i PSD-së nuk ka siguruar votat e mjaftueshme përveç zëdhënëses së tyre Natyra Kuçi, e cila është duke ”luftuar” me Donika Kadajn për tu bërë deputete.

Poashtu është interesant se në listën e siguruar nuk është asnjë kandidat i PSD-së (meshkuj) që ka siguruar votat për tu bërë deputet, përjashtuar Natyra Kuçin, fati i së cilës ende nuk dihet nëse do të jetë ajo apo Donika Kadaj.

Ndoshta ju pëlqen!
Loading...

Më poshtë list e plotë prej 16 kandidatëve të AAK-PSD që kanë marrë më së shumti vota.

1. Ramush Haradinaj

2. Daut Haradinaj

3. Time Kadriaj

4.Bekë Berisha

5. Pal Lekaj

6. Teuta Haxhiu

7. Rasim Selmanaj

8. Ali Berisha

9. Albena Reshitaj

10.Shkumbin Demaliaj

11. Gazmend Syla

12. Donika Kadaj& ose Natyra Kuqi (PSD)

13. Arbër Tolaj

Ndoshta ju pëlqen!/MekuliPress/ Nëse keni shijuar këtë artikull, ndajeni atë me familjen dhe miqtë tuaj! MekuliPress mbetet e pandikuar nga partitë politike. Na ndihmoni!
Loading...