Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, sot ka vizituar veriun e Mitrovicës.

Mediat mësojnë se së bashku me Kurtin ishte edhe Ministri i Punëve të Brendshme, Xhelal Svecla.

Arsyeja e vizitës ishte takimi me policet heronjë që po mbrojnë Republikën nga fashizmi serb.

Lexo po ashtu:  URIME! Mërgimtarëve nga sot i’u mundësohet të votojë nëpër ambasada
----->>>> MekuliPress është në prag të mbylljes. Kemi shumë nevojë për mbështetjen tënde, i dashur lexues. NDIHMO sot median e pavarur dhe origjinalitetin e MekuliPress. Dhuro SOT, të paktën, edhe 1 Euro! Faleminderit!