Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka thënë se Lëvizja Vetëvendosje doli e para në zgjedhje, sepse sipas tij, populli i do idetë e Vetëvendosjes.

“Ne e i kemi fituar zgjedhjet jo për shkak të aksioneve, jo për shkak të radikalizmit, për shkak të ideve tona. Populli i do idetë e Vetëvendosjes. Dhe ato nuk janë vetëm në manifestin e vitit 2005, por janë në programin tonë, në alternativën qeverisëse…”, ka thënë ai. “Qasja jonë progresiste, kritika jonë, zgjidhja jonë, është çelësi i suksesit të Vetëvendosjes”, Kurti ka folur kështu në RTK..

Lexo po ashtu:  Kush e vrau Ana Frankun?
MekuliPress është në prag të mbylljes. Kemi shumë nevojë për mbështetjen tënde, i dashur lexues. NDIHMO sot median e pavarur dhe origjinalitetin e MekuliPress. Dhuro SOT, të paktën, edhe 1 Euro! Faleminderit!