Kryeministri i Republikës, Albin Kurti është zotuar se taksa ndaj mallrave serbe do të hiqet me 15 mars.

Ai ka përmendur në detaje se pse po hiqet taksa dhe çfarë duhet të bëjë tani Serbia

MekuliPress është në prag të mbylljes. MBËSHTETE SOT GAZETARINË E PAVARUR DHE ORIGJINALITETIN E MEKULIPRESS. Kemi shumë nevojë për mbështetjen tënde, i dashur lexues. NA NDIHMO sot, të paktën edhe me 1 Euro!