Albun Kurti duket se nuk e ka në plan të dorëzohet për mbajtjen e taksës, as pas presionit të fundit amerikan.

Kryeministri i Kosovës ka thënë se nuk e heq taksën, pa pasur konsensus të plotë midis partnerëve në Qeveri.

Kreu i Qeverisë kishte deklaruar në një konferencë shtypi se taksa për produktet serbe dhe boshnjake, do të hiqet për lëndën e parë më 15 mars, megjithatë një gjë e tillë nuk do të ndodhë.

Ju pëlqen!

Kurti ka komentuar edhe takimin e sotëm me emisarët evropianë, duke deklaruar se liberalizimi do të ndodhë para Samitit të Zagrebit

MekuliPress është në prag të mbylljes. MBËSHTETE SOT GAZETARINË E PAVARUR DHE ORIGJINALITETIN E MEKULIPRESS. Kemi shumë nevojë për mbështetjen tënde, i dashur lexues. NA NDIHMO sot, të paktën edhe me 1 Euro!