Kuvendi i Kosovës në ora 11 mblidhet për të diskutuar pakon emergjente të propozuar nga PDK-ja.

Por pikërisht në këtë orë kryeministri në detyrë Albin Kurti, bashkë me ministrin në detyrë të Ministrisë së Financave dhe Transfereve, Besnik Bislimi do të mbajnë konferencë për medie.

Konferenca do të mbahet në oborrin e Qeverisë.

MekuliPress është në prag të mbylljes. MBËSHTETE SOT GAZETARINË E PAVARUR DHE ORIGJINALITETIN E MEKULIPRESS. Kemi shumë nevojë për mbështetjen tënde, i dashur lexues. NA NDIHMO sot të paktën edhe me 1 Euro!