Kryeministri i pakorruptuar i Republikës së Kosovës, Albin Kurti ka shkruar për këngëtaren Dua Lipa në Twitter, pasi kjo mori çmimin për lidership nga “Atlantic Council”

Albin Kurti e ka konsideruar Dua Lipën si ambasadoren më të mirë që Kosova mund ta këtë sot në botë.

Kjo deklaratë e kryeministrit vjen pasi që Dua Lipa mori sot çmimin nga Atlantic Counsil.

Ju pëlqen!

Ajo madje mbajti edhe një fjalim atje.

“Dua Lipa nuk është vetëm njëra prej këngëtarëve më të famshme në botë, ajo është një aktiviste që inspiron lëvizje për ndryshim, ajo është diplomatja më e mirë që Kosova mund ta këtë apo të këtë shpresuar për të. Urime për çmimin nga Atlantic Council. Ti je një inspirim dhe vendi i juaj është krenare për ju”, ka shkruar Kurti në këtë postim.

Lexo po ashtu:  Nuk mungon përkrahja nga Dua Lipa: Përveç donacioneve personale, unë bashkohem me markën Bond për të grumbullaur fonde
----->>>> MekuliPress është në prag të mbylljes. Kemi shumë nevojë për mbështetjen tënde, i dashur lexues. NDIHMO sot median e pavarur dhe origjinalitetin e MekuliPress. Dhuro SOT, të paktën, edhe 1 Euro! Faleminderit!