Ish-kryeministri Albin Kurti nuk ka marrë pjesë në këtë pranim-dorëzim të detyrës, ashtu siç parashihet me rregullore, raporton “Zeri.info”.

Kujtojmë që dje Kuvendi i Kosovës, me 61 vota për, e ka zgjedhur Avdullah Hotin kryeministër të ri të vendit. LDK-ja do të udhëheqë tani me qeverinë e re, në koalicion me AAK-në dhe me Nismën, raporton “Zeri.info”.

Lexo po ashtu:  Presidenti i Iranit mesazh të prerë SHBA-së, kërcënimi që bën
MekuliPress është në prag të mbylljes. Kemi shumë nevojë për mbështetjen tënde, i dashur lexues. NDIHMO sot median e pavarur dhe origjinalitetin e MekuliPress. Dhuro SOT, të paktën, edhe 1 Euro! Faleminderit!