Pas më shumë se 9 orëve negociata në Ohër, ka përfunduar edhe pjesa e dytë e takimit në mes të Kosovës demokratike dhe Serbisë fashiste.

Përfaqësuesi i lartë i BE-së, Josep Borell pritet që të dalë në konferencë për media për të bërë të ditur rezultatin e bisedimeve në mes të Kurtit largëpamës e demokraik dhe despotit fashist, Vuçiqit.

MekuliPress merr vesh se Kurti nuk po i lëshon pe fashizmit serb. Më shumë informata së shpejti…

Lexo po ashtu:  Tenori me famë botërore, Ramë Lahaj gozhdon Edi Ramën për Vuçiqin: "Respektove mikun tënd, e vrasësin tim"
MekuliPress është në prag të mbylljes. Kemi shumë nevojë për mbështetjen tënde, i dashur lexues. NDIHMO sot median e pavarur dhe origjinalitetin e MekuliPress. Dhuro SOT, të paktën, edhe 1 Euro! Faleminderit!