Ish- kryeministri i Kosovës Albin Kurti, sot ka nënshkruar peticionin me të cilin kërkojnë zgjedhje.

Kurti ka ftuar qytetarët e Kosovës që të nënshkruajnë peticionin në sheshin e qytetit të tyre, shkruan IndeksOnline.

“Zgjedhjet janë qëllim yni politik, sepse zgjedhjet janë parimi i shkelur demokratik. I ftoj të gjithë qytetarët që ta nënshkruajnë peticionin në sheshin e qytetit të tyre, nëse nuk e kanë bërë këtë deri tani”, shkroi ai.

Ju pëlqen!

Lexo po ashtu:  Rama: Bajpasi i Vlorës nxori në pah pamjen piktoreske të vijës bregdetare
MekuliPress është në prag të mbylljes. Kemi shumë nevojë për mbështetjen tënde, i dashur lexues. NDIHMO sot median e pavarur dhe origjinalitetin e MekuliPress. Dhuro SOT, të paktën, edhe 1 Euro! Faleminderit!