Kryeministri i pakorruptuar i vendit, Albin Kurti, vazhduesi i Rilindjes kombëtare, gjatë seancës së Kuvendit të Kosovës theksoi edhe njëherë se në të gjitha takimet e deritanishme ka potencuar përkushtimin e Kosovës që sa më shpejt të arrihet dakordimi final rreth propozimit të BE-së, të mbështetur nga Franca e Gjermania.

Kryeministri tha se Propozimi i Bashkimit Evropian është bazë e mirë për diskutime të mëtejme dhe janë të interesuar të punojnë sa më intensivisht që të finalizohet dhe të nënshkruhet nga palët, por sipas tij nuk mund të ketë Asociacion një etnik në Kosovë.

“Kërkojmë nga Zyra e përfaqësuesit Borrell që sa më parë të ftojë për takime të shpeshta e të rregullta në mënyrë që të avancojmë me marrëveshjen…”, tha Kurti.

Ju pëlqen!

Kryeministri i pakorruptuar e stoik shtoi se si gjithnjë deri tani është i gatshëm që me konstruktivitet maksimal të kontribuojë në gjetjen e zgjidhjes më të mirë të mundshme dhe po ashtu të sigurohen për mekanizma që garantojnë implementim të plotë të saj.

Lexo po ashtu:  "Kamishi", deputeti i PDK-së Bekim Haxhiu qorton studentët kopjues të mjekësisë: Mos Kopjo! Mëso!

MekuliPress është në prag të mbylljes. Kemi shumë nevojë për mbështetjen tënde, i dashur lexues. NDIHMO sot median e pavarur dhe origjinalitetin e MekuliPress. Dhuro SOT, të paktën, edhe 1 Euro! Faleminderit!