Kurti ka bërë një parashikim se çfarë do të ndodhë në 14 shkurt pasi të mbyllen kutitë e votimit dhe të fillojë numërimi.

Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, vijon takimet për zgjedhjet e 14 shkurtit. Në rrjetet sociale është bërë viral një batutë e bërë gjatë një takimi në Gjakovë. Kurti ka bërë një parashikim se çfarë do të ndodhë në 14 shkurt pasi të mbyllen kutitë e votimit dhe të fillojë numërimi.

“Në KQZ do të numërohen votat nga komisionerët. Është ora 7 dhe mbyllen vendvotimet e fillon numërimi i votave në KQZ. Komisioneri duke i numëruar votat do të thotë “Vetëvendosje, Vetëvendosje, Vetëvendosje…”, tha Kurti duke shkaktuar të qeshura te të pranishmit.

Mekuli Press është në prag të mbylljes. Kemi nevojë për mbështetjen tënde, i dashur lexues. Na ndihmo sot edhe me vetëm 1 Euro! - FOTO: No copyright infringement is intended.