Ballina Ne vemendje Kurti: Jam krenar me këtë kabinet qeveritar dhe me të arriturat e...

Kurti: Jam krenar me këtë kabinet qeveritar dhe me të arriturat e tij

 

Kryeministri i vendit, Albin Kurti në një fjalim para deputetëve të Kuvendit të Kosovës tha se Qeveria sot është në ditën e 50 të saj dhe për këtë periudhë është krenar me këtë kabinet qeveritar dhe me të arriturat e tij.

Kurti bëri një rezyme të punës së Qeverisë për këto 50 ditë.

Ai tha se qysh në fillim të punës i ka përgjysmuar pagat e kabinetit qeveritar, por jo edhe pagat në sistemin e drejtësisë.

Ju pëlqen!

“Dëshiruam të sjellim etikë në politikë”, tha ai.

Kurti përmendi edhe shkarkimin e koordinatorëve, që i quajti të panevojshëm, shkarkimin e bordeve, etj.

Lexo po ashtu:  Puthi kafkën e Adem Jasharit, rrëfimi i Arsim Gërxhaliu: Serbët m’i vranë 33 familjarë
----->>>> MekuliPress është në prag të mbylljes. Kemi shumë nevojë për mbështetjen tënde, i dashur lexues. NDIHMO sot median e pavarur dhe origjinalitetin e MekuliPress. Dhuro SOT, të paktën, edhe 1 Euro! Faleminderit!