Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti ka konfirmuar se sot do të zhvillojë takim me kryetarin e Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa Mustafa.

Këto komente Kurti i bëri pas takimit me përfaqësuesit e sindikatave të Kosovës.

Ai u shpreh i bindur se do të tejkalohen dallimet me LDK-në, duke mundësuar arritjen e marrëveshjes për formimin e Qeverisë.

Ju pëlqen!

“Në jemi në komunikim të vazhdueshëm si dy parti që do ta formojnë Qeverinë e re. Po do të ketë takim sot. Në këto takime do të vazhdojmë aty ku kemi mbetur. Do të arrimë marrëveshje e me zotin Mustafa, do t’i tejkalojmë të gjitha pengesat e vogla që i kemi”, ka thënë Kurti.

Takimi pritet të mbahet në ora 17:00.

Takimi i fundit mes Kurit dhe Mustafës ishte më 2 dhjetor ndërsa dy partitë e para ende nuk kanë nënshkruar marrëveshje për koalicion.

Bisedimet kanë ngecur te posti i presidentit për të cilin Vetëvendosje konsideron se nuk duhet të ketë një marrëveshje, ndërsa LDK thuhet se i takon asaj. 

Mekuli Press është në prag të mbylljes. Kemi nevojë për mbështetjen tënde, i dashur lexues. Na ndihmo sot edhe me vetëm 1 Euro! - FOTO: No copyright infringement is intended.