Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti ka zhvilluar një bisedë ‘urgjente’ telefonike ditën e djeshme me Sekretarin për Punë të Jashtme të Mbretërisë së Bashkuar, James Cleverly.

Qeveria e Kosovës, me anë të një deklarate për shtyp, bëri me dije se në fokus të bisedës ishin tensionet dhe veri të vendit si dhe rreth mundësisë për zhvillimin e zgjedhjeve të reja.

Sa i takon rrugës përpara drejt shtensionimit të plotë, Kurti tha se sundimi i ligjit duhet të jetë hapi dhe parimi bazë.

Ju pëlqen!

Ai i përmendi Cleverly-s, modelin kroat të Asociacionit.

Lexo po ashtu:  Fruti magjik i verës, konsiderohet ”depo” vitaminash dhe mineralesh
----->>>> MekuliPress është në prag të mbylljes. Kemi shumë nevojë për mbështetjen tënde, i dashur lexues. NDIHMO sot median e pavarur dhe origjinalitetin e MekuliPress. Dhuro SOT, të paktën, edhe 1 Euro! Faleminderit!