Boksieri shqiptar, Florian Marku është rikthyer në ringun e boksit duke u përballur me Rylan Charlton, ku ka shënuar fitore me nokaut teknik në raundin e tetë.

Marku u përballë me 28 vjeçarin në ‘The SSE Arena’, në kategorinë velter, në një meç që solli luftë të madhe dhe me kthesa.

Marku e kishte nisur mirë në raundet e para, por në raundin e gjashtë pas një goditje të fortë të anglezit ai ra në nokdaun.

Ju pëlqen!

Por Marku u kthye në dy raundet pasardhëse, duke luftuar fortë, për të fituar në raundin e tetë me nokaut teknik.

Momentin kur meçi u dorëzua, Marku ishte duke e goditur pa ndalur Chartlonin, kur trajneri i këtij të fundit hodhi peshqirin në ring.

Marku ishte ai që e kapi, duke e krijuar një moment interesant dhe të paparë në ringjet e boksit.

Shqiptari madje festoi me të në kokë, së bashku me stafin e tij, ndërsa ku moment u komentuan edhe nga kanali transmetues DAZN Boxing.

Marku vazhdon me rekord pa humbje, me tetë fitore dhe një barazim në boksin profesionist

MekuliPress është në prag të mbylljes. MBËSHTETE SOT GAZETARINË E PAVARUR DHE ORIGJINALITETIN E MEKULIPRESS. Kemi shumë nevojë për mbështetjen tënde, i dashur lexues. NA NDIHMO sot të paktën edhe me 1 Euro!