“Kur një qeveri është e varur nga bankierët për para, janë bankierët, dhe jo liderët e qeverisë, ata që e kontrollojnë situatën, sepse dora që jep është mbi dorën që merr. Paraja nuk ka atdhe; financierët s’kanë patriotizëm dhe s’kanë njerëzi. Qëllimi i vetëm i tyre është fitimi.”

– Napoléon Bonaparte

MekuliPress është në prag të mbylljes. MBËSHTETE SOT GAZETARINË E PAVARUR DHE ORIGJINALITETIN E MEKULIPRESS. Kemi shumë nevojë për mbështetjen tënde, i dashur lexues. NA NDIHMO sot, të paktën edhe me 1 Euro!