“Kur erdhën misionarët, ne afrikanët kishim pronat dhe ata Biblen.
Na mesuan të luteshim me sy mbyllur dhe kur i hapem sytë, ata kishin tokën tonë, ndërsa ne Biblen e tyre.” – Yomo Kenyatta

Ndoshta ju pëlqen!/MekuliPress/ Nëse keni shijuar këtë artikull, ndajeni atë me familjen dhe miqtë tuaj! MekuliPress mbetet e pandikuar nga partitë politike!