“Kur erdhën misionarët, ne afrikanët kishim pronat dhe ata Biblen.
Na mesuan të luteshim me sy mbyllur dhe kur i hapem sytë, ata kishin tokën tonë, ndërsa ne Biblen e tyre.” – Yomo Kenyatta

Lexo po ashtu:  Kosnett: Më 6 tetor dilni dhe votoni – për veten, për shtetin, për të ardhmen tuaj
MekuliPress është në prag të mbylljes. Kemi shumë nevojë për mbështetjen tënde, i dashur lexues. NDIHMO sot median e pavarur dhe origjinalitetin e MekuliPress. Dhuro SOT, të paktën, edhe 1 Euro! Faleminderit!