Te nderuara media,
Ne emer te Ambasades se SHBA-ve ne Kosove, Keshilli Amerikan ka kenaqesine te ju njoftoj se me date 17 qershor, e enjte, permes faqes se Facebook-ut te Ambasades se SHBA-ve nga ora 15:00, do te behet lansimi i Bordit te Shkembimit Arsimor Shtetet e Bashkuara te Amerikes-Kosove.
Kjo iniciative e Ambasades se SHBA-ve, ne partneritet me Ministrine e Arsimit, Shkences, Teknologjise dhe Inovacionit do te shenohet ne 75 vjetorin e programit Fulbright ne bote.
Per informata shtese, ju lutem kontaktoni zyren e Keshillit Amerikan ne Prishtine, ne numrin 038 226 255, ose shkruani tek Gjeni Shporta ne uskeb@americancouncils.org.
Per me shume, shihni te bashkangjitur kumtesen per shtyp ne shqip dhe anglisht.
Gjithe te mirat,
American Councils for International Education 
Kosova
52 Rexhep Luci Street, 2nd Floor
10000 Prishtina, Kosova
+383 38 226 255
©MekuliPress/ Ndaje artikullin me familjen dhe miqtë tuaj. MekuliPress mbetet e pandikuar nga partitë politike. FOTO: No copyright infringement is intended.