Televizioni Koha i Tetovës ka hedhur në rrjet një pamje filmike nga një ndeshje e fundit e grupimit të tifozëve “Ballistat e Tetovës”. Koreografia është e jashtëzakonshme. Duke marrë shkas edhe nga ngjarjet e fundit në Beograd, përvec këndimit në kor të himnit kombëtar shoqëruar me shpalosjen e një flamuri gjigand, ata kanë patur edhe dy tre mesazhe për UEFA-n. Ja pamjet:

MekuliPress është në prag të mbylljes. MBËSHTETE SOT GAZETARINË E PAVARUR DHE ORIGJINALITETIN E MEKULIPRESS. Kemi shumë nevojë për mbështetjen tënde, i dashur lexues. NA NDIHMO sot të paktën me 1 Euro!