Mbrëmjen e djeshme në takimin mes Shqipërisë dhe Francës është parë një baner me parullën “Hands off from Kosovo”, që në gjuhën shqipe do të thotë “Hiqni duart nga Kosova”.

Tifogrupi që zbuloi këtë parullë quhen Illyrian Elite, dhe këtë vendosin ta bëjnë në ndeshjen inauguruese të stadiumit Air Albania.

Ju pëlqen!

“Hands off from Kosovo”, e grupit Illyrian Elite i dedikohet Presidentit Thaçi, kryeministrit Rama dhe presidentit francez Macron, lidhur me deklaratat për shkëmbim territoresh.

Lajmi është konfirmuar edhe nga tifo-grupi.

MekuliPress është në prag të mbylljes. MBËSHTETE SOT GAZETARINË E PAVARUR DHE ORIGJINALITETIN E MEKULIPRESS. Kemi shumë nevojë për mbështetjen tënde, i dashur lexues. NA NDIHMO sot të paktën edhe me 1 Euro!