Në një postim në tuiter ish-ministri i Jashtëm i PDK-së (Kosovës), Petrit Selimi citon burime nga BE-ja sipas të cilave të paktën 3 shtete anëtare po përgatisin paketë për ndërprerej të fondeve IPA për Kosovën dhe pezullim të liberalizimit të vizave.

Postimit i është përgjigjur raportuesja për Kosovën, Viola von Cramon që deklaron se nuk e ka dëgjuar një lajm të tillë, por prekja e këtyre dy elementëve as mund të imagjinohet.

Ju pëlqen!

Njoftime si këto të Selimit janë vazhdim i disa analizave që kanë nisur dje në Kosovë, sipas të cilave BE-ja po përgatitet për sanksione ndaj Kosovës. Siç shihet opozita e Kosovës po luan me situatën dhe aktorë të huaj ndoshta për të imponuar ndryshime në qeverinë e vendit.

Patriotizëm i zakonshëm shqiptar!

Lexo po ashtu:  Jeff Bezos shiti 3.4 miliardë dollarë të aksioneve në Amazon pak para rënies së Covid-19
----->>>> MekuliPress është në prag të mbylljes. Kemi shumë nevojë për mbështetjen tënde, i dashur lexues. NDIHMO sot median e pavarur dhe origjinalitetin e MekuliPress. Dhuro SOT, të paktën, edhe 1 Euro! Faleminderit!