Sipas statistikave, 69% e të rriturve amerikanë përdorin të paktën një faqe të mediave sociale. Megjithatë, shumica e njerëzve nuk janë në dijeni të faktit se Facebooku dhe rrjete të tjera sociale shpesh mbledhin shumë informacione personale për përdoruesit e tyre.

Kështu që edhe postimet më të pafajshme ndonjëherë mund të kthehen dhe t’ju kafshojnë nga prapa.

Më poshtë ju sjellim një listë të gjërave që nuk duhet t’i ndani në mediat sociale në mënyrë që të jeni më të sigurtë.

Ju pëlqen!

Detaje rreth marrëdhënieve intime 

Ankesat për punën tuaj

Fotografinë e bebes në barkun e nënës

Dhuratat e shtrenjta dhe blerjet

Informacione financiare

Planet e pushimeve

Selfie duke u puthur

Fotografi nga aksionet ilegale. /MekuliPress.com/ 
Shpërndaje dhe Pëlqeje MekuliPress 

MekuliPress është në prag të mbylljes. MBËSHTETE SOT GAZETARINË E PAVARUR DHE ORIGJINALITETIN E MEKULIPRESS. Kemi shumë nevojë për mbështetjen tënde, i dashur lexues. NA NDIHMO sot, të paktën edhe me 1 Euro!