Sipas rezultateve të para të publikuar nga KSHZ, nga gjithsej 7.8 për qind të votave të numëruar, është duke udhëhequr kandidati i partive në pushtet Stevo Pendarovski me 42.20 për qind. E dyta është Gordana Siljanovska me 35.76, ndërsa Blerim Reka ka 18.35 për qind.

MekuliPress është në prag të mbylljes. MBËSHTETE SOT GAZETARINË E PAVARUR DHE ORIGJINALITETIN E MEKULIPRESS. Kemi shumë nevojë për mbështetjen tënde, i dashur lexues. NA NDIHMO sot të paktën edhe me 1 Euro!