Kryesindikalisti Fadil Hoxha ka treguar se Inspektorati i Punës ka hedhur poshtë ankesën e drejtuesve të RTK-së, si të pabazuar, shkruan MekuliPress.com

“Sindikata sot ka pranuar vendimin përfundimtarë të Inspektoriatit ku thuhet se drejtori i Shërbimeve të Përbashkëta në RTK është zgjedhur në mēnyrë të paligjshme.
Pas këtij vendimi të Inspektoriatit, organet drejtuese të RTK-së, Bordi dhe drejtori gjeneral i saj, do të duhej mos ta presin shkarkimin por të japin vetë dorëheqje.

Sindikata me kohë ju kishte kërkuar drejtuesve të RTK-së që ta ndalnin këtë proces për shkak se gjithçka po bëhej në mënyrë të kundërligjshme.

Ju pëlqen!

Në konkursin te cilin vete e kishin përpiluar, ku kērkohej shkollimi në menaxhment biznesi ose në drejtimin juridik, ishte kualifikuar personi me histori.
Në konkursin ku kërkoheshin së paku pesë vjet përvoje pune në Medie, ishte kualifikuar dhe pranuar në punë personi me pervojë të kamarierit.”, ka shkruar Hoxha mes tjerash Hoxha në Facebook.

Lexo po ashtu:  Poetja Gashi e bën për pesë pare Ramiz Kelmendin
MekuliPress është në prag të mbylljes. Kemi shumë nevojë për mbështetjen tënde, i dashur lexues. NDIHMO sot median e pavarur dhe origjinalitetin e MekuliPress. Dhuro SOT, të paktën, edhe 1 Euro! Faleminderit!