Premtimi i Rusisë për të zvogëluar operacionet ushtarake rreth Kievit dhe Ukrainës veriore nuk përfaqëson një armëpushim, mësohet të ketë thënë kryenegociatori i Moskës në bisedimet me Ukrainën.

“Ky nuk është një armëpushim, por kjo është aspirata jonë, gradualisht për të arritur një de-përshkallëzim të konfliktit të paktën në këto fronte”, tha Vladimir Medinsky në një intervistë për agjencinë e lajmeve TASS.

Lexo po ashtu:  Përsëri Shqipëria shpëton Kosovën, i jep energji elektrike me bollëk
MekuliPress është në prag të mbylljes. Kemi shumë nevojë për mbështetjen tënde, i dashur lexues. NDIHMO sot median e pavarur dhe origjinalitetin e MekuliPress. Dhuro SOT, të paktën, edhe 1 Euro! Faleminderit!