Kryeministri Albin Kurti e ka uruar Zvicrën pas fitores.

“Serbia nuk kalon. Urime Zvicrës”, ka shkruar Kurti në profilin e tij në Facebook, përcjell e pavarura MekuliPress.

MekuliPress është në prag të mbylljes. MBËSHTETE SOT GAZETARINË E PAVARUR DHE ORIGJINALITETIN E MEKULIPRESS. Kemi shumë nevojë për mbështetjen tënde, i dashur lexues. NA NDIHMO sot, të paktën edhe me 1 Euro!