Kryeministri në ardhje, Albin Kurti, përmes një videoje ka bërë thirrje që diaspora të votojë në zgjedhjet e 14 shkurtit, shkruan MekuliPress.

Kurti ka njoftuar se qendrat e VV-së kanë përgatitur një video sqaruese për ta lehtësuar votimin e mërgatës. Kryeministri në ardhje ka theksuar se afati i aplikimit është i shkurtër, teksa i ftuar bashkatdhetarët t’i ndjekin hapat si në video.

Njoftimi i plotë:

Ju pëlqen!

Regjistrohu për votim nga mërgata

Nga data 13 deri 21 janar është përiudha e regjistrimit për të votuar nga mërgata. Pas këtij procesi dhe marrjes së konfirmimit do të jetë procesi i votimit, për të cilin jemi duke përgatitur video tjetër udhëzuese.

Në numrat më poshtë mund të kërkoni ndihmë për çdo paqartësi:

+383 46 868 684

+383 46 848 686

+383 48 868 684

+383 48 848 686

©MekuliPress/ Ndaje artikullin me familjen dhe miqtë tuaj. MekuliPress mbetet e pandikuar nga partitë politike. FOTO: No copyright infringement is intended.