Albin Kurti në bashkëbisedimin me qytetarët live në Facebook, ka folur edhe për marrëdhëniet me SHBA-të.

Kurti ka thënë se SHBA-ja është aleati ynë kryesor dhe partneri historik i Kosovës, teksa ka thënë se do të bashkëpunojnë ngushtë me Joe Biden.

Gjithashtu, Kurti ka thënë se ka dallim të madh mes Joe Biden dhe Donald Trump, ku ky i fundit sipas Kurtit, ka logjikë vetëm të biznesit.

©MekuliPress/ Ndaje artikullin me familjen dhe miqtë tuaj. MekuliPress mbetet e pandikuar nga partitë politike. FOTO: No copyright infringement is intended.