Sot Albin Kurti do të takohet me politikanin e njohur zviceran, deputetin i Partisë Socialdemokrate në Parlamentin Nacional, Cedric Wermuth. Kurti do të zhvilloj një bashkëbisedim sot më 7 shtator, në Aarau, Kantoni Aargau të Zvicrës.

Tema e bashkëbisedimit do të jetë: Rëndësia e pjesëmarrjes në proceset demokratike. Bëhet e ditur se me këtë rast të interesuarit mund të bëjnë regjistrimin e tyre për të marrë pjesë në zgjedhje.

Aktiviteti mbahet me fillim në orën 19.30, në Aeschbachëeg 6, 5000, Aarau.

Lexo po ashtu:  Takimi i fshehtë i Gruevskit me rusët në Budapest
MekuliPress është në prag të mbylljes. Kemi shumë nevojë për mbështetjen tënde, i dashur lexues. NDIHMO sot median e pavarur dhe origjinalitetin e MekuliPress. Dhuro SOT, të paktën, edhe 1 Euro! Faleminderit!