Kryeministri Albin Kurti, pas Parisit, është nisur për në Austri. Atje ai do të marr pjesë në Forumin e Ekonomik të Vjenës.

Kështu bëri e ditur Zyra e Kryeministrit përmes një njoftimi.

Ditë më parë, Kurti së bashku me presidenten Vjosa Osmani kanë qëndruar në Paris, ku morën pjesë në Forumin e Paqes dhe u pritën nga presidenti i Francës, Emmanuel Macron.

MekuliPress është në prag të mbylljes. MBËSHTETE SOT GAZETARINË E PAVARUR DHE ORIGJINALITETIN E MEKULIPRESS. Kemi shumë nevojë për mbështetjen tënde, i dashur lexues. NA NDIHMO sot të paktën edhe me 1 Euro!