Kryeministri Albin Kurti, ka konfirmuar edhe sot se vizitën e tij të parë zyrtare në SHBA si kryeministër, do të bëjë gjatë muajit maj.

Kurti ka thënë se në SHBA do të takohet me zyrtarë të lartë të SHBA-së, diplomatë e politikanë, por edhe me mërgatën.

“Siç ju kam thënë edhe më herët, në muajin maj do të udhëtojë në SHBA për takime zyrtare atje dhe me politikanë e diplomat, udhëheqës ,por edhe me mërgatën tonë, studentët, profesionistët komunitetin e biznesit”, ka thënë Kurti në një konferencë për media ku ka prezantuar pakon e re ekonomike.

Lexo po ashtu:  Formohet qeveria e re e Malit të Zi, kjo është pozita e shqiptarit Dritan Abazoviq
MekuliPress është në prag të mbylljes. Kemi shumë nevojë për mbështetjen tënde, i dashur lexues. NDIHMO sot median e pavarur dhe origjinalitetin e MekuliPress. Dhuro SOT, të paktën, edhe 1 Euro! Faleminderit!