Kryeministri i Kosovës Albin Kurti vizitën e parë zyrtare në këtë cilësi po e bën në Tiranë. Aktualisht ai po zhvillon një mëngjes pune me kryeministrin Edi Rama pas pritjes zyrtare që iu bë në Pallatin e Brigadave.

Pas këtij takimi, të dy kryeministrat do ta kenë një konferencë për media.

Ndërkaq agjenda e vizitës së Kurtit në Tiranë do të pasohet me takimet me kryetarin e Kuvendit të Shqipërisë, Gramoz Ruçi, presidentin e Republikës, Ilir Meta, kryetarin e Partisë Demokratike, Lulzim Basha dhe kryebashkiakun e Tiranës, Erion Veliaj.

Lexo po ashtu:  Në Serbi protestohet kundër karantinimit
MekuliPress është në prag të mbylljes. Kemi shumë nevojë për mbështetjen tënde, i dashur lexues. NDIHMO sot median e pavarur dhe origjinalitetin e MekuliPress. Dhuro SOT, të paktën, edhe 1 Euro! Faleminderit!