Është duke u zhvilluar seanca plenare në Kuvendin e Kosovës ku diskutohet mocioni i mosbesimit ndaj Albin Kurtit, kryeministër i vendit.

Në fjalën e vet, Kurti argumentoj se pas mocionit qëndron ideja e shkëmbimit të territoreve.

LIVE: SEANCA PËR RRËZIMIN E QEVERISË KURTI

LIVE: SEANCA PËR RRËZIMIN E QEVERISË KURTI

Slået op af Koha.net i Onsdag den 25. marts 2020

Ndoshta ju pëlqen!/MekuliPress/ Nëse keni shijuar këtë artikull, ndajeni atë me familjen dhe miqtë tuaj! MekuliPress mbetet e pandikuar nga partitë politike!