Është duke u zhvilluar seanca plenare në Kuvendin e Kosovës ku diskutohet mocioni i mosbesimit ndaj Albin Kurtit, kryeministër i vendit.

Në fjalën e vet, Kurti argumentoj se pas mocionit qëndron ideja e shkëmbimit të territoreve.

Lexo po ashtu:  Dy shenjat më me fat të horoskopit për sot, 9 prill 2020
MekuliPress është në prag të mbylljes. Kemi shumë nevojë për mbështetjen tënde, i dashur lexues. NDIHMO sot median e pavarur dhe origjinalitetin e MekuliPress. Dhuro SOT, të paktën, edhe 1 Euro! Faleminderit!