Kryeministri Albin Kurti ka thënë se kishte defekte të brendshme dhe se ky rezultat jo i mirë për Lëvizjen Vetëvendosje vie si rezultat i bashkëpunimit të të gjitha partive kundër LVV, pra të gjitha u bën bashkë për të na mposhtur.

Gjithashtu Kryeministri i ka uruar të gjithë kandidatët të cilēt kanë fituar besimin e qytetarëve për të udhëhequr në Komunat ku ata janë fitues, dhe ai pret bashkëpunim institucional me të gjithë.

Lexo po ashtu:  Ekspertët: Propaganda dhe aleatët e Moskës në Ballkan, rrezik për demokracinë
----->>>> MekuliPress është në prag të mbylljes. Kemi shumë nevojë për mbështetjen tënde, i dashur lexues. NDIHMO sot median e pavarur dhe origjinalitetin e MekuliPress. Dhuro SOT, të paktën, edhe 1 Euro! Faleminderit!