Kryeministri Albin Kurti ka thënë se kishte defekte të brendshme dhe se ky rezultat jo i mirë për Lëvizjen Vetëvendosje vie si rezultat i bashkëpunimit të të gjitha partive kundër LVV, pra të gjitha u bën bashkë për të na mposhtur.

Gjithashtu Kryeministri i ka uruar të gjithë kandidatët të cilēt kanë fituar besimin e qytetarëve për të udhëhequr në Komunat ku ata janë fitues, dhe ai pret bashkëpunim institucional me të gjithë.

Mekuli Press është në prag të mbylljes. Kemi nevojë për mbështetjen tënde, i dashur lexues. Na ndihmo sot edhe me vetëm 1 Euro! - FOTO: No copyright infringement is intended.