Ish deputeti Milaim Zeka, ka lavdëruar kryeministrin Kurti dhe qeverinë, për vendimin e marrë që të anulohet vendimi për themelimin e zonës ekonomike në Malishevë.

Zeka thotë se më këtë vendim të qeverisë Haradinaj, zyrtarë të NISMA-së tentonin të vjedhin 7 milion euro qytetarëve të Kosovës.

Postimi i plotë:

Ju pëlqen!

Ky eshte njeri nga vendimet me te mira te Qeverise Kurti. Permes ketij vendimi te qeverise Haradinaj, zyrtaret e Nismes, qe udheheqnin Ministrine e Tregetise dhe Industrise, kane tentuar t’u vjedhin qytetareve te Kosoves, 7 milion euro.
Kete veper kriminale e kam denoncuar publikisht, po edhe privatisht tek ish kryeministri, po edhe tek qeveria aktuale.
Bravo kryeminister per kete vendim, si dhe per vendimin rreth AKP -se!

Mekuli Press është në prag të mbylljes. Kemi nevojë për mbështetjen tënde, i dashur lexues. Na ndihmo sot edhe me vetëm 1 Euro! - FOTO: No copyright infringement is intended.