Kurti anulon vendim e Hotit për kryesuesin e bordit të Rregullatorit të Energjisë

Qeveria e Kosovës ka anuluar vendimin e datës 24 dhjetor 2020 të marrë nga Qeveria Hoti, lidhur me kandidatët për kryesues të bordit të Rregullatorit të Energjisë.

Kryeministri Albin Kurti tha se arsyeja e anulimit të këtij vendimi është tre nga kandidatët më të suksesshëm nuk përkojnë më të dhënat e ambasadës së Britanisë.

Ju pëlqen!

“Lista e tre kandidatëve për kryesues të bordit të Rregullatorit të Energjisë të vlerësuar si të suksesshëm nuk përkon me të dhënat nga ambasada britanike, tha Kurti.

Kujtojmë që qeveria mori edhe vendime të tjera, siç është sigurimi i kredive për vaksina.

Lexo po ashtu:  NDOTJA/ Apel qytetarëve në gjithë Kosovën: Mos dilni jashtë
MekuliPress është në prag të mbylljes. Kemi shumë nevojë për mbështetjen tënde, i dashur lexues. NDIHMO sot median e pavarur dhe origjinalitetin e MekuliPress. Dhuro SOT, të paktën, edhe 1 Euro! Faleminderit!