Kryeministri i pakorruptuar i Kosovës Albin Kurti, edhe njëherë ka përsëritur se janë të vendosur që integriteti territorial të mbetet i paprekshëm.

Kurti këto komente i bëri pas takimit që pati me Përfaqësuesin Special të Shteteve të Bashkuara për Ballkanin Perëndimor Gabriel Escobar dhe atë të Bashkimit Evropian për dialogun Kosovë-Serbi, Mirosllav Lajçak,

Ai tha Qeveria e Kosovës e mbështet procesin e dialogut, që sipas tij duhet të jetë parimor.

Ju pëlqen!

“Qeveria e Republikës së Kosovës e mbështet procesin parimorë në Bruksel. Ne jemi të vendosur që integriteti, sovraniteti, kushtetutshmëria tërë kohën dhe kudo të ngelen të pacenuara nga çfarëdo e ndokujt. Unë jam kryeministër i qytetarëve pa dallim prandaj jam i gatshëm t’i përgjigjem të gjitha kërkesave të qytetarëve të Kosovës. Ne dëshirojmë ndihmën e BE-së. Fondet dhe vlerat evropiane ne i shohim të pashkëputshme ndaj njëra tjetrës”.

Mekuli Press është në prag të mbylljes. Kemi nevojë për mbështetjen tënde, i dashur lexues. Na ndihmo sot edhe me vetëm 1 Euro! - FOTO: No copyright infringement is intended.