Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti sot do të bëjë homazhe tek Kompleksi Memorial “Adem Jashari”, në Prekaz.

Përmes një komunikate drejtuar mediave, Zyra e Kryeministrit ka njoftuar se Kurti më pas do të merr pjesë edhe në Akademinë Përkujtimore me rastin e masakrës së 3-4 shkurtit të vitit 2000, në ora 13:00.

Lexo po ashtu:  Hmmmm, Albin Kurti i rri gatitu "flamurit dhe himnit" të imponuar të Kosovës në mes të Shqipërisë
MekuliPress është në prag të mbylljes. Kemi shumë nevojë për mbështetjen tënde, i dashur lexues. NDIHMO sot median e pavarur dhe origjinalitetin e MekuliPress. Dhuro SOT, të paktën, edhe 1 Euro! Faleminderit!