Kryeministri britanik Boris Johnson është konfirmuar pozitiv me koronavirus. Mediat britanike njoftojnë se rezultatet e testit sapo kanë dalë dhe kryeministri është njoftuar nga stafi i tij i afërt.

Ndërkohë Jonson njoftoi në rrjetin e tij social Twitter se është vetë-izoluar dhe se gjatë 24 orëve të fundit ka zhviluar simptoma të lehta të sëmundjes.

Ai shtoi se do të drejtonte qeverinë përmes video-konferencave.

Ju pëlqen!

Lexo po ashtu:  Kurti, për fushatën e Serbisë kundër njohjeve: Ne bëmë një hap përpara, Serbia e bën një hap prapa
MekuliPress është në prag të mbylljes. Kemi shumë nevojë për mbështetjen tënde, i dashur lexues. NDIHMO sot median e pavarur dhe origjinalitetin e MekuliPress. Dhuro SOT, të paktën, edhe 1 Euro! Faleminderit!