Boris Johnson dhe e fejuara e tij Carrie Symonds kanë njoftuar lindjen e djalit të tyre, fëmija i tyre i gjashtë.

Një zëdhënës për kryeministrin e Mbretërisë së Bashkuar tha të mërkurën se çifti kishte lindur një “djalë të shëndetshëm në një spital në Londër herët këtë mëngjes”.

Ata shtuan se fëmija dhe nëna e tij ishin të dy “shumë mirë”.

Ju pëlqen!

Çifti u urua nga lideri i partisë së opozitës, Keir Starmer, i cili e përshkroi lindjen si një lajm të mrekullueshëm.

Burimi: Business Insider

MekuliPress është në prag të mbylljes. MBËSHTETE SOT GAZETARINË E PAVARUR DHE ORIGJINALITETIN E MEKULIPRESS. Kemi shumë nevojë për mbështetjen tënde, i dashur lexues. NA NDIHMO sot të paktën edhe me 1 Euro!