Kryeministri i ri, Albin Kurti, këtë të mërkurë, do të mbaj mbledhjen e dytë të Qeverisë.

E këtu do të merret edhe një prej vendimeve të para të tij.

Ju pëlqen!

Këtë mbledhje, Kurti do t’ia nis duke shfuqizuar një vendim të Qeverisë Haradinaj.

Media  ka siguruar rendin e ditës të kësaj mbledhjeje, ku pika e parë është “Shqyrtimi i Propozim-vendimit për shfuqizimin e vendimit të Qeverisë nr. 04/20 së datës 20 dhjetor 2017 (ZKM)”.

E kjo ka të bëjë me shfuqizimin e vendimit për ngritjen e pagave të Qeverisë Haradinaj.

Lexo po ashtu:  Hulumtim: 42 për qind e qytetarëve të Serbisë e konsiderojnë Kosovën “të humbur”
MekuliPress është në prag të mbylljes. Kemi shumë nevojë për mbështetjen tënde, i dashur lexues. NDIHMO sot median e pavarur dhe origjinalitetin e MekuliPress. Dhuro SOT, të paktën, edhe 1 Euro! Faleminderit!