Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama dhe kryeministri i Kosovës, Albin Kurti kanë arritur së bashku në ndërtesën e Kuvendit të Shqipërisë, ku do të mbahet mbledhja e dy kuvendeve për nderë të shënimit të 110 vjetorit të pavarësisë së Shqipërisë.

Rama dhe Kurti janë parë në humor të mirë, teksa kanë parakaluar në qilimin e kuq. Ata janë pritur me muzikë dhe valle.

Të njëjtit janë shoqëruar nga Lindita Nikolla dhe Glauk Konjufca. Të katërt janë shfaqur bashkë në një fotografi.

MekuliPress është në prag të mbylljes. MBËSHTETE SOT GAZETARINË E PAVARUR DHE ORIGJINALITETIN E MEKULIPRESS. Kemi shumë nevojë për mbështetjen tënde, i dashur lexues. NA NDIHMO sot, të paktën edhe me 1 Euro!