Shteti i Kroacisë ia ka dhuruar Kosovës 10 mijë vaksina anti-covid.

Lajmi është bërë i ditur nga ministri i Shëndetësisë, Arben Vitia, përmes një njoftimi për media.

Në takimin e ministrit Vitia me ambasadoren kroate në Prishtinë, është diskutuar edhe ecuria e vaksinimit të kosovarëve.

Ju pëlqen!

“Gjatë këtij takimi, është nënshkruar marrëveshja për 10 mijë doza të Vaksinës kundër Covid-19, në përkrahje të Republikës së Kosovës”, thuhet në njoftimin e ministrit të Shëndetësisë.

Lexo po ashtu:  KURTI, Shkoi qeveria e borxhlinjve, po vjen qeveria e zhvillimit
MekuliPress është në prag të mbylljes. Kemi shumë nevojë për mbështetjen tënde, i dashur lexues. NDIHMO sot median e pavarur dhe origjinalitetin e MekuliPress. Dhuro SOT, të paktën, edhe 1 Euro! Faleminderit!