Gati një orë ka zgjatur takimi në mes të kryeministrit Albin Kurti dhe ambasadorit britanik Nicholas Abbott

Abbott është interesuar të di se çfarë qasje do të ketë Kurti ndaj situatës së krijuar në vend kur Lidhja Demokratike e Kosovës të iniciojë mocionin ndaj Qeverisë.

Klani merr mesh se Kurti në takim i ka thënë diplomatit britanik se do të vazhdojnë me punën kurse me qetësi janë duke i pritur zhvillimet politike.

Mekuli Press është në prag të mbylljes. Kemi nevojë për mbështetjen tënde, i dashur lexues. Na ndihmo sot edhe me vetëm 1 Euro! - FOTO: No copyright infringement is intended.