Shehu ka qenë pjesë e Shqipërisë U-17 në dy ndeshje, ndërkohë që më tej ka vendosur të luajë për Greqië U-19.

Ndërkohë, ditën e djeshme, është media greke “novasports”, e cila në një artikull të publikuar, zbulon se Kristo Shehu e ka refuzuar një ftesë të Shqipërisë. Në Greqi shkruajnë se trajneri Reja, si vazhdimësi të projektit për të rinovuar Kombëtaren e Shqipërisë, e ka pikasur talentin Shehu, dhe ka kërkuar ta ketë pjesë për ndeshjet me Andorrën dhe Francën në nëntor.


Zyrtarë të federatës kanë shkuar për të bindur Shehun që të pranojë ftesë, por media greke shkruan se Shehu e ka refuzuar ftesën me Shqipërinë. Gjithsesi, ai nuk e ka mbyllur plotësisht derën, por është justifikuar me faktin se për momentin ka si prioritet karrierën e tij me Panathinaikosin, e të rritet akoma më shumë si futbollist, dhe më pas të bëjë zgjedhjen e tij edhe për Kombëtaren.

Lexo po ashtu:  Disa klube angleze e duan Vedat Muriqin, tri tashmë janë duke e vëzhguar
----->>>> MekuliPress është në prag të mbylljes. Kemi shumë nevojë për mbështetjen tënde, i dashur lexues. NDIHMO sot median e pavarur dhe origjinalitetin e MekuliPress. Dhuro SOT, të paktën, edhe 1 Euro! Faleminderit!